Pivovar Eggenberg

Historie Pivovaru Eggenberg se datuje ode dne 7.9.1991, kdy byl českokrumlovský pivovarský závod odkoupen v rámci malé privatizace, jako první český pivovar od státního podniku Jihočeské pivovary. Historie českokrumlovského pivovaru samotného sahá pak až do roku 1560.

V průběhu devadesátých let došlo k rozsáhlé rekonstrukci staveb a značné modernizaci technologického zařízení. V průběhu provozu byla vybudována v prostorách bývalých pivovarských lednic nad ležáckými sklepy, kde do současnosti zraje pivo, vlastní stylová pivovarská restaurace, která nabízí posezení až pro 300 návštěvníků. 

Pivovar Eggenberg vyrábí devět druhů piva dodávaných do tržní sítě pod značkou Eggenberg. Jsou to dva druhy světlého výčepního piva, dva druhy světlého ležáku, dva druhy tmavého ležáku, kvasnicové pivo, citrónové a nealkoholické pivo. Pivo je distribuováno v sudech KEG o objemu 30 L a 50 L a v lahvích o objemu 0,5 litru a 0,33 litru, balených do firemních přepravek, multipacků nebo do papírových kartónů. Světlý ležák, tmavý ležák a světlé výčepní pivo je možno dostat rovněž v plechovkách o objemu 0,5 litru.


''


Produkty pivovaru Eggenberg naleznete v našem eshopu ZDE